27 April 2024
nedjelja, 30 Mart 2014 21:10

Zeničanke +48 protiv Rudara

NOVA POBJEDA KOŠARKAŠICA ČELIKA. 18. KOLO LIGE BiH. KŽK ČELIK – ŽKK RUDAR SPORT 83:35 (+48); ARENA u Zenici. Početak u 18 sati. Gledalaca: oko 200;

Sudije: Božidar Radanović, Komar Dragan, Milica Mičunović, delegat Momčilo Bodiroga (svi iz Trebinja); U 18. kolu BiH košarkaške lige za sezonu 2013/2014, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi ŽKK Rudar Sport iz Ugljevika. Pobjedila je domaća ekipa KŽK Čelik. Rezultat: KŽK Čelik – ŽKK Rudar Sport  83:35 (26:13), (16:6), (17:11), (24:5);

KLIKNI OVDJE da vidiš foto galeriju iz Arene

Čelik: S. Halimić 4, M. Džinić 13, Z. Gagić 7,  Bigović 2, A. Hundur 1, N. Kovačević 10, A. Kalušić 8, M. Rahmanović 10, S.Pašić, I. Rahmanović 14, A. Ćorović 8, A. Iriškić 6; (Trener Slobodan Kecman);

Rudar Sport: Novi 4, Radivojević, Gavrić, M.Radovanović, Žepić 3, A. Rikić 2, V.Rikić, Gojković 8, Knežević, Demonjić 10, J.Radovanović 4, Ostojić 4; (Trener Pero Stevanović);

Najefikasnije kod Čelika: Irma Rahmanović (14), Marina Džinić (13), te Nedžla Kovačević i Maida Rahmanović po 10 poena.

Prvi strijelci kod Rudar Sporta: Dijana Demonjić (10) i Jelena Gojković (8) poena.

Očekivanu pobjedu upisale su košarkašice Čelika nad mladom ekipom Rudar Sporta u okviru Prvenstva Bosne i Hercegovine. Od prve minute se vidjelo da će ovo biti susret neravnopravnih protivnika. Zeničanke otvaraju utakmicu sa vođstvom od 8:0 i do poluvremena utakmice bilo je + 23 poena za domaće (42:19).

Na kraju treće četvrtine bilo je + 29 za domaće (59:30). U zadnjoj četvrtini pravi "potop" Rudara i ova dionica je završena sa +19 (24:5), za konačnih + 48 za Zeničanke (83:35). Trener domaćih, Slobodan Kecman, uvodio je postepeno i igračice koje imaju manju minutažu, tako da su sve košarkašice zabilježile određenu minutažu.